Pakettiauto Mercedes Benz Vito 108 cdi, rek.no FES-806, käyttöönottopäivämäärä 24.10.2000, mittarilukema ? tkm
Auto on seisonut useamman vuoden koivun alla, minkä vuoksi pinnassa on vihreää kasvustoa.
Auto on poistettu liikenteestä 22.11.2020. Tätä edeltävässä katsastuksessa 13.9.2019 auton matkamittarilukema oli 365 755 km. Auton ajokilometrit lienevät alle 400 tkm.
Anakin auton takaiskunvaimentimet, jarrulevyt ja jarrusatulat vaihtokunnossa. Kaupassa tulee mukana yksi uusi takaiskunvaimennin.
Autossa on yhdet huonokuntoiset
Ajoneuvon mahdollisista maksamattomista ajoneuvoveroista vastaa ostaja.
Kohde myydään siinä kunnossa ja niillä varusteilla kuin se ilmoituksessa ja kaupantekohetkellä on. Muu kuvissa näkyvä ei kuulu ellei erikseen mainittu. Ostajalla ei ole vaihto- eikä palautusoikeutta. Myyjä pidättää oikeuden hyväksyä tai hylätä korkein tarjous. Ostaja vastaa kohteen turvallisesta irrotuksesta, siirrosta, pakkauksesta ja poiskuljetuksesta sekä niihin liittyvistä kustannuksista. Noutamatta jäänyt tavara siirtyy takaisin myyjän omistukseen 14 vrk jälkeen (ellei erikseen sovita) maksusta eikä maksettua kauppahintaa palauteta ostajalle. Ajoneuvojen rekisteröinti tehdään huutokaupan tiedoilla, huuda oikeilla tunnuksilla. Jälkikäteen tehtävät uudet laskut eri tiedoilla ja muu ylimääräinen työ veloitetaan ostajalta! Ajoneuvojen maksamattomat verot siirtyvät aina ostajalle.
Lisätiedot:
Huutokauppakohde luovutetaan ostajalle lauantaina 20.9.2025 kello 12 - 15.
Muusta luovutusajasta tulee sopia Harri Pesolan kanssa.
Kari Autio
asianajaja, Kokkola
konkurssipesän pesänhoitaja
puh. 0400 448 240
Kohteen näyttö: